ВАРИ – ЦАРСЬКІ СКІФИ

Олень, котрого ми бачили в Зоряному храмі, не просто символ благородства, а, в першу чергу, хранитель великої сили і магії життя. Вари були не просто збирачами данини, а воїнами, котрі змалку оволодівали зброєю, дипломатичними і управлінськими навичками. Об’єднання сколотів не було примусовим, а вари мали більше обов’язків ніж влади. Зустрічати кочуючих варів з дарами було великою честю для голови роду, оскільки він вважав їх своїми родичами.

Незважаючи на розповсюджене судження слов’янських істориків, необхідно відмітити, що сколоти (греки називали їх скіфами, бо вважали нащадками Скіфа – сина Геракла) і далеко не були дикунами. Родова держава сколотів процвітала. Вари не тільки вдосконалювали бойову майстерність, але й розвивалися технологічно. В металообробці їм не було рівних у світі. Скіфські човни, були відомі своєю маневреністю і мобільністю. Греки пізнали такі винаходи як ковальське піддувало, парус та двосторонній якір саме від скіфів. Поняття честі і гідності, котрими жили вари, настільки вразили греків, що в багатьох грецьких містах роль поліції виконували саме скіфи, а греки довіряли їм більше ніж своїм, бо скіфи були чесними і справедливими.

Тисячі років існування родової держави сколотів призвели до їх розселення на значні території. Незважаючи на військову міць, вари вели, переважно мирну дипломатію. Сколоти розділялися ще на чотири підгрупи: окрім варів (обраних) існували ще племена Секіри, Плуга, Ярма та Чаші. Незважаючи на те, що вари не займалися землеробством, вони сприяли розвитку цього напрямку серед підлеглих племен.

Залишити відповідь