СВЯТА ЗЕМЛЯ – УКРАЇНА ПЕРУНА

ПЕРУНОВА УКРАЇНА (СХІДНО-ЄВРОПЕЙСЬКА РІВНИНА)

Коли побралися Хорес і Мара, благословили їх боги продовжити рід свій на Землі-матері у світі Буття, щоб нащадки богів за Буттям доглядали та Землею-матір’ю опікувались.

Тоді ще Буттям змії правили і не до вподоби їм прийшлася воля богів. Великий Змій, цар усього живого, наказав своєму родові дітей неба на Землю-матір не пускати, усіх убивати, ні води, на риби, ні травинки не давати, богам не коритися і з дітьми Хорса не миритися. І настала тоді для роду людського зима вічна – ні трави, ні води, ні світу білого не видно було, такий морок змії напустили.

І зійшов тоді на Землю-матір Перун всемогутній і гнів свій на Змія обрушив. Коли здіймав Перун меча свого над головою буйною, небо навпіл розсікалося, світло небесне на землю проливалося, коли вдаряв Змія, такої сили грім котився, що дерева здригалися. Поплатився Змій за пиху свою і мало життя не позбувся.

І упав Змій додолу, і молився. Просив Змій Перуна зглянутись над ним та обіцяв ніколи більше на ці землі не повертатися, з нащадками неба не зустрічатися.
Тоді узяв Перун плуга, що батько Сварог викував. І запряг Перун Змія в того плуга, і почав землю краяти. Там, де плуг Сварожий пройшов, там гори виросли – Перунові вали. І украяв Перун Святу Землю – Україну. І пройшов плугом від моря південного до моря північного, і назад повернувся. І стала Свята Земля землею наших дідів, і всяк ворог знав, що сюди зась. Перун украяв шмат Землі-Матері і став її небесним покровителем. І заселилися на Україні Перуновій діти Хорсові, онуки Дажбожі, правнуки Перунові. Пішов звідси рід небесний.

Залишити відповідь