ДАРОПРИНОШЕННЯ І ПОЖЕРТВИ

Багато забобонів і байок складено про жертвоприношення етнічних релігій. Насправді, пожертва пращурам, котра існує в традиції давніх варяг-русинів не таке вже й страшне явище, як його малюють.

Вогонь – прояв Сімурга, котрий є провідником між світом Буття і світом наших пращурів, Забуттям. Таїнство пожертви вогню не проводиться привселюдно. На ньому присутні лише посвячені волхви. Приношення вогню заключається не в самій пожертві, а в проведенні ритуалу спілкування з пращурами, під час котрого волхви проводять страву спільно з богами. Страва – священна вечеря або обід, під час якого частина їжі і напоїв надається вогню (розділяється з богами і пращурами). З самого обряду страви стає зрозумілим, що богам не приноситься в пожертву нічого такого, чого не їли б учасники ритуалу.  Жодного сирого м’яса чи кривавих жертвоприношень. Їжа приноситься до капища вже готовою.

Одним з важливих атрибутів Страви є сура, котра також приноситься в вогонь. Страви проводяться в поминальні і святкові дні (в решту днів проводиться дароприношення).

Капища існують родові (сімейні або домашні), общинні і нарідне.

  1. Нарідне капище єдине. Допуск до нього обмежений, а місцезнаходження засекречене. Хранителем такого капища може бути Каган (Великий князь). Опіка над нарідним капищем передається в межах княжого роду. У нарідному капищі проводяться страви і пожертви за нарід (усіх русинів).
  2. Общинне капище відкрито для всіх волхвів общини (волхвами вважаються усі голови родів, котрі опікуються родовими капищами). Страву проводять лише відаючі волхви-хранителі общинного капища.
  3. Родові капища це домашні капища (родинні вогнища), до яких допускається лише родина. Відповідальний за капище голова сім’ї.

Дароприношення проводяться в любий день. Заключаються в принесенні до вівтаря дарів богам. Дари мають простояти ніч на вівтарі, щоб дар вважався прийнятим. Наступного дня волхви-хранителі роздають дари нужденним.

До переліку їстівних продуктів, котрі допускаються до дароприношення відносяться:

  • Сура жертовна
  • Мед (лише у закритому посуді)
  • Хліб
  • Цукерки
  • Зерно (крупи)

Сире м’ясо і морепродукти категорично не допускаються!